kristiine-pajussaar-emotions-by-kris-fotograaf-saaremaal-fotograaf-kuressaares-jumastaja-saaremaal-jumestaja-kuressaares-jumestus

Fotosessiooni broneerimine – mida pead teadma?

Siin blogis räägin lahti mõned olulised asjad fotosessiooni broneerimise kohta

Broneerimine ja sessioonile eelnev kontakt

Fotosessiooni broneerimine algab oma soovi avaldamisest fotograafile. Enne kirjutamist tutvuge põhjalikult HINNAKIRJAGA, et vältida arusaamatusi piltide arvu, aja ja hinna osas.
Mõnusalt sujub meil suhtlus, kui esimese asjana kirjutate mitmekesi on plaan pildistama tulla, kui pikka sessiooni olete mõelnud (kui ise otsustada ei oska, siis mind aitab teadmine, palju teid tulemas on) ning kas ja kui mitu jumestust/soengut on soov võtta ja tegelikult ka orienteeruvalt aeg, millal oleks soov tulla. Kui need asjad on paigas saan ma võimalikke vabasid aegu pakkuma hakata. Kindlasti küsin ma teilt teie omapoolset visiooni lõpptulemusest, alati võib saata näidispilte, mida olete enamvähem mõelnud, kuid alati tasub teada, et meie ei ole need inimesed nendel näidispiltidel ning mina pole nende piltide autor ja seetõttu tulevad meie pildid meie moodi 😊

Näidispilte saad hõlpsasti otsida näiteks Googlest ja Pinteresist.

Valmistumine ja riietus

Kui fotosessiooni broneerimine on lõpuni viidud ja kinnitatud, siis edasi jõuame piltide teostamiseni.

Kohal võiksite olla umbes 5 minutit enne broneeritud aega, nii jumestusse, kui ka pildistama – meie kokkulepitud aeg on töö alustamise, mitte kohale jõudmise aeg 🙂
Pildistama tulles on alati seljas need riided, millega pildile tulete. Sessiooni ajaks kohale tulles ja siis stuudios riideid vahetades ja sättides, läheb see sessiooni aja sisse.
Jumestusega sesside puhul, jumestuses olnud kliendil jääb aeg, et endale valitud riided selga panna, kuid ülejäänud pere/seltskond, kes tulevad kohale sessi ajaks, tulevad nii, et on valmis pildistama.

Olen alati nõuga toeks aitama valida just õiged riided 😊

Jumestus ja kerge soeng

Jumestusse tulles on oluline, et eelmisel õhtul on nägu ilusasti puhastatud ja kooritud. Enne tulekut võib nahka kreemitada.
Ideaalis võiksid kulmud olla professionaali juures korrastatud 3-7 päeva enne jumestust.

Jumestusel, mis on mõeldud fotosessioonile, ei ole suurt rõhku pandud jumestuse terve päeva püsivusele, mis ei tähenda, et see ei püsiks, kuid tegemist on siiski vaid pildile mõeldud jumestusega. Kui on samal päeval soov ka näiteks sünnipäev ära pidada või õhtul välja minna, siis soovitan valida õhtujumestuse (see tuleks kindlasti ka broneerimisel ära mainida).

Kerge soeng fotosessioonile võtab aega maksimaalselt 30 minutit ning ei ole nii püsiv ja tugev, kui juuksuri juures tehtud peosoeng. Kindlasti tuleb eelnevalt kokku leppida juuste sättimise soov.
Kui soengusse tulete, siis juuksed võiksid olla eelneval õhtul pestud, kuivad ja eelnevalt mitte õlitatud.

Piltide arv, valimine ja kliendini jõudmine

Igasse paketti kuulub kindel arv töödeldud faile ning soovikorral saab rohkem faile lisaks osta (kogu info leitav HINNAKIRJAS).
Esmase piltide sorteerimise teen mina, siis lisan failid töötlemata kujul Pixieset keskkonda, kus klient valib ise välja soovitud failid.
Piltide juures on südamed, millele vajutades saab pilt valitud ning hiljem näen mina Teie listi automaatselt ning seejärel alustan töötlemist. Lõppkujul failid saavad samuti edastatud läbi Pixieset keskkonna.

Blogis kirjutatu on täielikult minu kogemuse põhjal ja oluline, et meil kõik kenasti sujuks… 🙂

FB: Emotions by Kris
IG: Emotions by Kris

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga